ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – Πρώτευσε ο Φίλιππος Γιαννιτσών στο πανελλήνιο εφήβων/νεανίδων

Μέσα σε κλίμα απόλυτης ικανοποίησης από αθλητές, προπονητές, παράγοντες των σωματείων αλλά και της διοίκησης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ταεκβοντό (ΕΛΟΤ) ολοκληρώθηκε στη Κάνηθο της Χαλκίδας το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων.

Το επίπεδο των αγώνων κρίνεται ως υψηλό τόσο στους έφηβους όσο και στις νεάνιδες που παρουσίασαν σπουδαίο θέαμα στους φιλάθλους αλλά και μοναδικές δεξιότητες σε τέτοιο βαθμό μάλιστα ώστε να προσφέρουν απλόχερα και βάσιμα σημαντικές ελπίδες για το μέλλον του αθλήματος.

Ο συναγωνισμός και το θέαμα υπήρξε προνόμιο σχεδόν όλων των κατηγοριών σωματικού βάρους το αγωνιστικό τριήμερο.

Φυσικά, επ ευκαιρία της διοργάνωσης δεν έλειψαν οι καθημερινές συναντήσεις, συζητήσεις και βέβαια συσκέψεις μεταξύ προπονητών αλλά και με το προεδρείο της ΕΛΟΤ τόσο με τον Πρόεδρο Νίκο Θωμαΐδη όσο και με τον Γεν. Γραμματέα Μιχάλη Φυσεντζίδη που παραβρέθηκαν στη Χαλκίδα με κύριο και αποκλειστικό θέμα την ανάπτυξη και εξάπλωση του αθλήματος που ήδη κινείται ωστόσο σε υψηλά επίπεδα ενόψει και της απαρχής της Προολυμπιακής Προετοιμασίας στο δρόμο προς το Τόκιο 2020.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ

Την 1η θέση κατέκτησε ο Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ «Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ». Την 2η θέση μοιράστηκαν οι σύλλογοι Α.Σ. ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και Σ.Ο.Α. ΤΡΙΚΑΛΩΝ και την 3η θέση κατέκτησε ο Α.Σ. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής :

ΕΦΗΒΟΙ

-45 κιλά

1ος ΓΚΕΒΕΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ

2ος ΚΟΥΤΣΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΑΣ ΑΥΤΟΑΜΥΝΑΣ Η ΤΟΛΜΗ (ΚΙΛΚΙΣ)

3ος ΣΥΚΟΒΕΛΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

3ος ΚΑΤΣΙΩΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ W.T.F. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

-48 κιλά

1ος ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2ος ΦΑΝΟΥΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΝΙΚΗ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

3ος ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΔΑΦΝΗΣ

3ος ΗΛΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΑΪΣΚΑΣ

-51 κιλά

1ος ΙΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2ος ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

3ος ΚΥΜΕΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΣ ΣΕΠΟΛΙΩΝ «ΑΡΙΣΤΙΩΝ»

3ος ΜΙΧΑΛΑΚΑΚΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ ΔΥΝΑΜΙΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΑΪΣΚΑΣ

-55 κιλά

1ος ΘΟΛΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)

2ος ΚΕΤΣΕΤΣΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)

3ος ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

3ος ΓΚΡΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ

-59 κιλά

1ος ΠΛΑΛΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2ος ΤΣΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ ΑΣΓ Η ΑΣΤΡΑΠΗ (ΠΑΤΡΩΝ)

3ος ΧΥΝΟΠΟΤΑΜΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1995

3ος ΠΑΡΛΑΚΙΔΗΣ ΚΟΤΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

-63 κιλά

1ος ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ

2ος ΚΙΟΡΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΦΩΤΙΑ

3ος ΟΡΦΑΝΕΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

3ος ΚΕΤΣΕΤΖΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ ΑΣ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)

-68 κιλά

1ος ΣΟΦΟΤΑΣΙΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ ΑΣΓ «Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

2ος ΣΤΑΜΙΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΑΧΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

3ος ΠΕΛΤΕΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΟΛΥΔΑΜΑΣ Α & ΓΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ

3ος ΣΤΥΑΝΙΔΗΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ

– 73 κιλά

1ος ΧΑΤΖΗΚΟΪΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2ος ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

3ος ΤΖΙΒΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣ ΧΟΥΑΡΑΝΓΚ (ΜΑΧΗΤΕΣ)

3ος ΔΑΓΚΟΒΑΝΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

– 78 κιλά

1ος ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΑΣΓ «Η ΑΣΤΡΑΠΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

2ος ΣΤΟΓΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ

3ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ

3ος ΜΕΤΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΣ ΝΕΑ ΦΛΟΓΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ

+78 κιλά

1ος ΓΚΙΚΑΠΕΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣ ΝΙΚΗ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

2ος ΜΠΟΥΝΤΙΟΥΚΟΣ ΣΠΙΝΑΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΑΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ

3ος ΔΑΜΑΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΓΣ ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

3ος ΖΗΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ( ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

-42 κιλά

1η ΦΕΥΓΑ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΑΣΠΙΔΑ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ

3η ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΖΩΗ ΑΣ ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

-44 κιλά

1η ΣΤΑΜΕΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ

2η ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

3η ΧΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3η ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ ΑΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

-46 κιλά

1η ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

2η ΒΑΜΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

3η ΧΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3η ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΒΟΛΟΥ

-49 κιλά

1η ΣΥΝΑΝΗ ΑΝΘΟΥΛΑ ΑΣ ΚΟΥΜΓΚΑΝ

2η ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

3η ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΣ ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3η ΑΙΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ » Η ΠΥΓΜΗ»

-52 κιλά

1η ΠΑΪΤΑΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

2η ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΑΣ » Ο ΔΙΑΣ» ( ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

3η ΜΑΝΟΥΣΑΚΙΔΟΥ ΜΑΡΘΑ ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

3η ΤΣΙΓΚΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΞΑΝΘΗΣ)

-55 κιλά

1η ΤΖΕΛΛΗ ΦΑΝΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

2η ΚΑΛΤΕΚΗ ΦΑΙΔΡΑ ΑΣ ΔΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

3η ΤΕΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΣΓ ΒΥΡΩΝΑ

3η ΧΑΤΖΗΠΑΣΧΑΛΗ ΕΛΕΝΑ ΑΣ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

-59 κιλά

1η ΜΑΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΘΕΑΓΕΝΗΣ

2η ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΩΡΑΙΑ ΑΣΓ «Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

3η ΚΟΥΣΟΥΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ

3η ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΩ ΤΟΥΜΠΑΣ

-63 κιλά

1η ΠΑΝΤΟΥΒΕΡΗ ΝΕΦΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΣ ΓΑΙΑ

2η ΚΑΡΠΟΥΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

3η ΜΥΤΑΡΗ ΕΛΕΝΗ ΟΥΡΑΝΙΑ ΑΣ » Ο ΔΙΑΣ» ( ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

3η ΚΥΡΙΑΖΗ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΕΩΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ

-68 κιλά

1η ΚΟΥΚΟΥΜΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΑΣ ΕΝΩΣΗ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

2η ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΣΓ » Η ΔΥΝΑΜΗ» (ΠΑΤΡΩΝ)

3η ΣΙΑΪΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

3η ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΑΚ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

+68 κιλά

1η ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ ΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2η ΣΙΑΪΝΗ ΙΩΑΝΝΑ ΑΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

3η ΜΠΑΞΕΒΑΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

3η ΜΠΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΣ ΝΕΑΣ ΑΜΠΛΙΑΝΗΣ ΛΑΜΙΑΣ