O Παγκράτιος ΑΓΣ πρώτευσε στο Πανελλήνιο Τεχνικό πρωτάθλημα

Ο Παγκράτιος ΑΓΣ πρώτευσε στο πανελλήνιο Τεχνικό πρωτάθλημα (Πούμσε) που φιλοξενήθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Συγκέντρωσε πέντε χρυσά, τέσσερα ασημένια μετάλλια και ένα χάλκινο, ενώ τον ακολούθησαν ο ΑΣ Κερατσινίου (4-4-10) ο ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής (3-2-6).

Οι μεταλλιούχοι της 2ης και τελευταίας ημέρας:
Ελεύθερο στυλ 12-17 ετών ομαδικό-μεικτό
1. ΑΣ Σάρισα (Μποτίνης, Φωτακάκης, Δεληδημάκος, Μαχαιρίδου, Γκουνέλα-Στράτα)
2. ΑΣ Δίαστρο (Γαλανόπουλος, Παλαμάς Γ., Παλαμάς Π., Κολβέρη, Πολυχρονίδη)

Ζευγάρι 12-14 ετών
1. Αθανάσιος Κεφαλάς-Αλεξάνδρα Σιγαλού (Παγκράτιος ΑΓΣ)
2. Γεώργιος Καραμπάγιας-Σταυρούλα Βουγιουκλάκη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
3. Παναγιώτης Χαραλαμπίδης-Αθανασία Μαρία Ζαφειρίου (ΑΣ Κερατσινίου)
4. Παναγιώτης Μπισελάς-Ευτυχία Αυγέρη (ΑΣ WTF Ιωαννίνων)

Ομαδικό 12-14 ετών παίδων
1. ΑΣ Σάρισα (Μποτίνης, Φωτάκης, Δεληδημάκος)

Ομαδικό 18-30 ετών γυναικών
1. ΑΣ Ολύμπιος Ζευς Αγ. Δημητρίου (Ζουδιάρη Ν., Ζουδιάρη Δ., Λώνη)

Ομαδικό 15-17 ετών εφήβων
1. ΑΣ Χουαράνγκ (Τρανός, Γαλατόπουλος, Παναγιωτίδης)

Ομαδικό 15-17 ετών νεανίδων
1. ΑΣ Κερατσινίου (Βλάση, Μπίρμπα, Αθανασούλα)
2. Παγκράτιος ΑΓΣ (Σιγαλού, Παναγιωτίδη, Βουγιούκα)
3. ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής (Παπαχρήστου, Καστανιώτη, Κίτσιου)
4. ΑΣ Λιβαδειάς «Γεράκια» (Τοπάλη, Αυγέρη, Χατζοπούλου)

Ελεύθερο Στυλ 18+ χρονών ατομικό γυναικών
1. Ελισάβετ Λαζαρίδου (ΑΟ Γέρακα)
2. Γλυκερία Παπακωνσταντίνου (ΑΓΣ η Δύναμη Πατρών)
3. Σοφία Βασιλειάδη (ΑΣ Σάρισα)

Ζευγάρι 15-17 ετών
1. Σπυρίδων Κορωνάκης-Δέσποινα Μίχα (ΑΣ Κερατσινίου)
2. Νικόλαος Παναγιώτης Σαμοθράκης-Κωνσταντίνα Μπίρμπα (ΑΣ Κερατσινίου)
3. Ευστάθιος Μεταλλινός-Μαριάνθη Πιτικάρη (ΑΠΣ Ηρακλής Κέρκυρας)
4. Παναγιώτης Μηναδάκης-Ειρήνη Κουρουπάκη (ΑΓΣ Ανδρέγεως)

Ατομικό 31-40 ετών ανδρών
1. Ηλίας Μαυρόπουλος (ΑΣ Κερατσινίου)
2. Βασίλειος Δημόπουλος (ΑΣΓ Βύρωνα)
3. Σταύρος Μαμούτος (ΑΣ Χουαράνγκ)
4. Κωνσταντίνος Καλαϊτζής (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων)

Ζευγάρι 31 ετών και άνω
1. Κυριάκος Νένδος-Αικατερίνη Καβδά (ΑΟ Χαλανδρίου)
2. Θεμιστοκλής Βοργιάς-Ελένη Καραγιάννη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)

Ομαδικό 18-30 ετών ανδρών
1. ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής (Ιωαννίδης Δ., Ιωαννίδης Φ., Σωτηριάδης)
2. ΑΣ Κερατσινίου (Παπαγεωργόπουλος, Λάκης, Λυτρίβης)
3. ΑΣ Σάρισα (Αλεπλιώτης, Πουλάκης Ελ., Πουλάκης Μ.)

Ατομικό 18-30 ετών ανδρών
1. Κωνσταντίνος Καλτσάς (Παγκράτιος ΑΓΣ)
2. Μάριος Μόρφης (Παγκράτιος ΑΓΣ)
3. Εμμανουήλ Γεραρδής (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
4. Αριστείδης Σωτηριάδης (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)

Ομαδικό 12-14 ετών κορασίδων
1. Παγκράτιος ΑΓΣ (Καλτσά, Κάνιου, Κεφαλου)
2. ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής (Αλεξοπούλου, Αναστασοπούλου, Βουγιουκλάκη)
3. ΑΣ Κερατσινίου (Βλαχοπούλου, Ζαφειρίου, Καλαϊτσίδη)
4. ΑΟ Γέρακα (Βλάσση-Τζανέτου, Κουρή, Σιδηροπούλου)

Ζευγάρι 18-30 ετών
1. Μάριος Μόρφης-Μαρία Γκίκα (Παγκράτιος ΑΓΣ)
2. Παναγιώτης Ιωαννίδης Φιλάρετος-Φωτεινή Δήμου (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
3. Εμμανουήλ Γεραρδής-Εμμανουέλα Ρεμουντάκη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
4. Μιχαήλ Λάκης-Αναστασία Λάκη (ΑΣ Κερατσινίου)

Ατομικό 31-40 ετών γυναικών
1. Αικατερίνη Καβδά (ΑΟ Χαλαδρίου)
2. Σπυριδούλα Τσέτσου (ΑΣ Σάρισα)
3. Γεωργία Λέφα (ΑΣ Δράκοι Φωκίδας)

Ατομικό 51-60 ετών ανδρών
1. Κώστας Καλλής (ΑΓΣ Τζιτζιφιών)

Ατομικό 15-17 ετών εφήβων
1. Μπούντος Μιχαήλ Λυρώνης (ΑΣ Αγίας Παρασκευής)
2. Σπυρίδων Κορωνάκης (ΑΣ Κερατσινίου)
3. Πολυχρόνιος Τρανός (ΑΣ Χουαράνγκ)
4. Νικόλαος-Παναγιώτης Σαμοθράκης (ΑΣ Κερατσινίου)

Ελεύθερο Στυλ 12-17 ετών ατομικό γυναικών
1. Αγγελική Ασημακοπούλου (ΑΟ Γέρακα)
2. Μαρία-Γεωργία Ανάγνου (ΑΟ Γέρακα)
3. Δέσποινα Τζωρμπατζάκη (ΑΓΣ Ανδρόγεως)
4. Ελένη Θεοδωράκη (ΑΣ Σάρισα)

Ελεύθερο Στυλ 18+ ομαδικό μεικτό
1. ΑΣ Σάρισα (Αλεπλιώτης, Πουλάκης Ελ., Πουλάκης Μ., Βασιλειάδη, Τσέτσου)
2. ΑΣ Ολύμπιος ο Ενάρετος Πολεμιστής (Γλύκος, Ζουδιάρης Ανδρ., Ζουδιάρη Ν., Λώνη, Ζουδιάρη Δ.)

Ελεύθερο Στυλ 18+ ετών ατομικό ανδρών
1. Μαρίνος Δούρος (ΑΣ Θρίαμβος Ηλιούπολης)

Ατομικό 15-17 ετών νεανίδων
1. Λυδία Κίτσιου (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
2. Κωνσταντίνα Θωμοπούλου (ΑΣ Αχαρνών Κ. Παλαιολόγος)
3. Δέσποινα Μίχα (ΑΣ Κερατσινίου)
4. Μαρία Βλάσση (ΑΣ Κερατσινίου)

Ατομικό 18-30 ετών γυναικών
1. Μαρία Γκίκα (Παγκράτιος ΑΓΣ)
2. Αναστασία Λάκη (ΑΣ Κερατσινίου)
3. Εμμανουέλα Ρεμουντάκη (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
4. Βασιλική Καρπούζου (ΑΣ Κερατσινίου)

Ελεύθερο στυλ 12-18 ετών ζευγάρι
1. Ιωάννης Κολοβός-Ναταλία Ντομπίγυ (ΑΣ Αγίας Παρασκευής)
2. Ιωάννης Αργυρός-Αγγελική Ασημακοπούλου (ΑΟ Γέρακα)
3. Γεώργιος Δημητρακάκης-Μαρία Φουρτούνη (ΑΟ Γέρακα)

Ελεύθερο στυλ 12-17 ετών ατομικό ανδρών
1. Ιωάννης Κολοβός (ΑΣ Αγίας Παρασκευής)
2. Μιχαήλ Λυρώνης Μπούντος (ΑΣ Αγίας Παρασκευής)
3. Γεώργιος Καραμπάγιας (ΑΣ Ιλίου ο Ενάρετος Πολεμιστής)
4. Ανδρέας Καρπούζος (ΑΣ Κερατσινίου)